ҚалыптастыруОрта білім және мектеп

Биология сабақ жоспары. ГЭФ талаптарына сәйкес даму биология сабақ,

мектеп бағдарламасына өте маңызды субъектілері цикл - жаратылыстану ғылымдары. Өйткені, ол адамдар мен адам қарым-қатынасын тұратын, табиғат пен оның құбылыстары туралы түсінік береді. География, биология, физика және химия - балалар, айналасында болып жатқан нәрселерді түсіну оларға бағдар және оларды басқару үшін бастау үшін, өмірге енгізуге мүмкіндік береді негізі болып табылады.

Биология әрқашан сыныптан 6 мектеп бағдарламасына енгізілді, бірақ бүгінгі білім беру стандарттарын қажеттіліктеріне пәні білім бесінші кезеңін зерттеуге міндетті болып табылады қазір болып табылады. мұғалім заманауи сияқты көрінуі тиіс, қандай рөл қазір алға Сабақтың дайындау үшін қандай талаптар қарастырайық сабақ жоспарын биология.

мектеп бағдарламасына биология ұстау

Бұл пән барлық белгілі ғылымдардың ең көне болып табылады. адамның пайда айынан бастап оны бір рет қоршап барлық мүдделі болды. тірі ағзалардың құрылымы қандай? Неге белгілі бір құбылыстың бар? өз дене құрылымы қандай? қоршаған табиғатының түрлілігі қандай?

Осы сұрақтардың барлығы туралы биология сабақ жауап береді. уақыт бөлінген сома студенттерге барынша ақпаратты игеруді, ол үшін мүмкіндік береді, өйткені білім беру осы нысаны негізгі болып табылады. бесінші инклюзивті он бірінші сынып, арқылы - бұл тақырыпты оқуға уақыт осы нүктесінде жеті жыл беріледі. Әрине, осы уақыт ішінде бала жататын және биология объектісі болып табылады ғылыми білімді бүкіл кешенін, қабылдайды.

Негізгі сабақ өлшемі

Сабақтың табысқа жету үшін ең маңызды критерийі оған жұмыс нысандарын, оның құрылымы құзыретті және анық құрылыс түрлі жүргізеді. Осы талаптарға байланысты, ең тиімді нәтиже бар. Басты мақсат - зерттелетін тақырыпқа балалар қызығушылығын оятып, мүмкіндігінше өз білу үшін олардың қызықтыру үшін.

мұғалім мен оқушының бірлескен қызметін, демократия принциптеріне негізделген - Сондықтан қазіргі заманғы биология сабақ болып табылады. Ол 5-сынып немесе 11 студенттері болып табылады ма, соншалықты маңызды емес - сабақтың мақсаты мен мәні осы арқылы өзгермейді. жұмыстың белсенді нысандары, әдістері және жаңа әдістерін қолдану түрлі - пәндi оқытудың мұғалімнің кез келген сатысында пайдаланылуы тиіс барлық оның.

Биология сабақтары: түрлері

мақсатында көп табысты сабақ құрылысына жаңа стандарттарын енгізу іске асыру үшін, сондай-ақ оқытудың тиімділігін арттыру, сіз биология сабақ түрлі түрін пайдалану керек. олар қолдан келгеннің бәрін негізгі 15 бөледі:

  • әңгіме;
  • жаман сабақ;
  • аралас сабақ;
  • тур;
  • дәріс;
  • семинар;
  • рөлді ойын;
  • несие;
  • kinourok;
  • Интернет-ресурстарды пайдалана отырып, сабақ;
  • зертханалық жұмыс;
  • сабақ қорытындыларын;
  • несие;
  • сабақ бақылау және тексеру;
  • Конференция.

Алайда, кейбір мұғалімдер өз бетінше құрылып, табысты іске асырылуда басқа түрлері бар. Ол барлық пән бар, нәтижеге бағдарланған, мұғалімнің жеке тұлғасын және оның шығармашылық байланысты.

Әлбетте, әрбір оқу қадаммен күрделі және түрлері сабақ керек. Осылайша, бесінші сыныпта сабақ, дәріс немесе конференция, семинар сурет салу қиын. Бірақ рөлдік ойын немесе зертханалық жұмыс, балалар тур пән бойынша қызығушылық өсуін ынталандыру көмектеседі тез драматизм және толқудың себеп болады.

аға менеджерлер үшін, керісінше, ол неғұрлым ересек және оларды студенттік дәрістер дайындалуға мүмкіндік береді жұмыспен қамту ауыр нысандары, таңдау жақсы. Алайда, шамамен жарық түрлері әйтпесе тақырыбына балалардың жағдайын және қызығушылық жоғалту қаупі бар, ұмытпау керек.

пайдаланылатын әдістері

Әдістері биология сабақ кейде сондай-ақ нысандары деп аталады. Олар өте алуан түрлі және нақты мақсатқа жетуге бағытталған. АҚШ, олар қандай көрейік:

  1. Жоба негізделген оқыту бүкіл оқу жылы, бәлкім, сабақ барысында ғана емес, жұмыс, сонымен қатар қамтиды. Жұмыс жеке және топтық екі жүзеге асырылуы мүмкін. негізгі мақсаты - кез келген проблеманы зерттеу, соңында нақты нәтиже нысан.
  2. Алдыңғы жұмыс әдісі бүкіл сыныпты бақылау және (мысалы, жаңа тақырыпты түсіндіру, немесе тұжырымдамасын ашу) барлық балаларға бір мезгілде байланыс көздейді.
  3. Жеке нысаны - міндеттері қызметін және әрбір студенттің жеке сипаттары негізінде таңдалады.
  4. Студент - - студент мұғалімі: командада жұмыс негізінен сабақтың барлық мүшелерінің тегіс өзара іс-қимыл болып табылады. Бұл сапарлар немесе зертханалық жұмыс барысында, мысалы, жүзеге асырылуы мүмкін.
  5. Group нысаны нақты мәселені зерттеумен айналысатын әрқайсысы, жеке «аралдарда» студент жастардың бөлу көздейді.
  6. пайдалану АКТ (ақпараттық және коммуникациялық технологиялар) - сабақ кез келген қазіргі заманғы техника мұғалімі маңызды бөлігі.
  7. Энергия үнемдеуші технологиялар.

жұмыс тағайындалған әдістері мен түрлерін ұштастыра құрылған ГЭФ Биология Сабақтың жоспары, табысты іске асыруға қажет болады.

Биология заманауи бағдарламалар

Бүгін, сынып үшін биология оқулық таңдағанда жақсырақ бірнеше авторлар, бар. Олардың ішінде мынадай болып табылады:

  • АИ Nikishov;
  • V. Пасечник;
  • I. Н. Пономарева;
  • Н. I. Sonin;
  • Д.И. Traytak және Н. Д. Андреева;
  • Л. Н. Сухорукова және басқалар.

авторлардың әрқайсысы жай оқулық, бірақ оған жәрдемақы тұтас жиынтығы болып табылады. Олар:

  • студенттер үшін жұмыс кітаптары;
  • бақылау (мүлдем жоқ) күнделігі;
  • мұғалімдерге арналған анықтамалық;
  • жылға арналған жұмыс бағдарламасы және тапсырма жоспарлау.

кімнің бірге мектеп басшылығымен мұғалім таңдаған желісін, дамыту кез келген авторы таңдаңыз. Ол материалды қабылдау сабақтастығын және тұтастығын бұзуға емес, оқытудың барлық деңгейлері үшін тиісті болды биология бағдарламаны таңдау үшін маңызды болып табылады.

Технологиялық сабақ карта: жинағы

Бүгін белсенді қабылданған және жаңа ГЭФ (федералды мемлекеттік білім беру стандарттарына) сәйкес енгізіледі. Олардың айтуынша, биология сабақ жоспары барлық негізгі кезеңдерін және курстық отырыстарын бояу үшін схемасы болып табылады. оны қалай жасауға болады? Бұл әрекетті орындау үшін, төмендегі элементтер жазылады, онда кестені салу:

  1. сабақ тақырыбы.
  2. Тренинг мақсаты.
  3. басқа - бір бағанға және ЭКЮ (әмбебап оқыту қызметі) пәндік шеберлігін бояу жоспарланған нәтиже.
  4. субъектінің негізгі ұғымдар.
  5. пәнаралық байланыс, жұмыс нысандары, ресурстарды: үш компоненттер (баған) қамтиды кеңістік ұйымдастыру.
  6. мұғалімі анық үш бағыт бойынша жұмысты және студенттердің жұмысын боялған онда сабақтың кезеңдері:, танымдық коммуникативтік, реттеуші.

биология сабақ жоспары құрылымдық сынып салу мынадай кезеңдерді қамтуы тиіс:

  • тақырып тағайындау және оның өзектілігін, оның ішінде, уақытты ұйымдастыру;
  • мақсат қою;
  • бастапқы білім сіңіру және пайдалану, түсіну;
  • класс нәтижелері;
  • көрініс;
  • үй жұмысы.

Ол мұндай құрылыс оқытушылар мен студенттер, пайдаланылған әдістер мен жұмыс түрлері, нәтижелері, материалдың көлемі барлық қызметін көрсететін, толық саналады. сабақ жоспары жиынтық ГЭФ талаптарына сәйкес дайындалған биология, оқыту қызметі мен студенттік-бағдарланған тәсіл бойынша бағдарын көздейді.

Сабақтың талдау нәтижелері

жұмыс сәтті таңдалған жолда және ГЭФ сәйкес жүргізілді қалай түсіну үшін, биология Сабақтың талдау бар. Ол сізге күшті және әлсіз жақтарын анықтауға мүмкіндік береді, әлсіз жақтарын күшті. Нәтижесінде, сіз сабақ реттеуге және олардың тиімділігін арттыру, білім беру сапасын жақсартуға болады.

пішінді талдау әр түрлі болуы мүмкін. Мысалы:

  • өзі талдау;
  • кешенді талдау;
  • әдістемелік талдау және басқалар.

Сіз іс-шара өтті, онда мақсатқа қарай таңдау керек.

Қазіргі заманғы биология пәнінің мұғалімі

білім берудің барлық деңгейлері бойынша жоғары талаптар мұғалім оны салған. ГЭФ тұрғысынан, ағымдағы биология пәнінің мұғалімі меңгеруге қажет кәсіби құзіреттілікті. Сонымен қатар, белгілі бір деңгейде болуы және оның жеке қасиеттері тиіс.

Оқытушының психологиялық портреті, сондай-ақ ГЭФ тұрғысынан қарастырылуы тиіс. АҚШ оқытушы тұлғасының бір бөлігі болып табылады қандай құзыреті және ерекшеліктері қарастырайық.

кәсіби құзыреттілігі

Біз 6 негізгі ажырата алады:

  1. Коммуникативтік. студенттермен әңгіме құрылыс қолжетімді әдістерін табу, сындарлы қарым-қатынас, сондай-ақ оларды қолдана білу. ата-аналар, әріптестер және басшылықпен тегін диалог сақтап. табысты оқу үдерісінің маңызды элементі - қарым-қатынас мүмкіндігі.
  2. Кәсіби. Әрине, қазіргі заманғы мұғалім, пән бойынша білім деңгейі жоғары болуы тиіс ортақ кең дүниетанымын бар, сыныптағы metasubject байланыс жүзеге асырады.
  3. АКТ құзыреттілік. биология ашық сабақ бүгін жоқ ақпараттық технологияларды қолданбай толық емес. Ал әділ, сондықтан. компьютер өмірінде тұрақты болуы - кезінде олар үшін норма біздің балаларымыз дәуірінде өсіп жатыр. мұғалім оқытудың жақсы нәтижеге қол жеткізу үшін оны пайдалану мүмкіндігі болуы тиіс.
  4. ол оқыту қызметі тәсіл жүзеге асыруға мүмкіндік береді басқару.
  5. Obshchepedagogichesky. Ол психология және педагогика студенттердің базалық білім көздейді.
  6. Рефлексивті - Қате жұмыс істеу, парасатты және ақылмен өз жұмысын бағалауға қабілеті.

Оқытушының жеке қасиеттер

анықталған кәсіби құзыреттіліктерді Сонымен қатар, тұлға ретінде мұғалімге қойылатын талаптар бар. Ол бар, биология мектеп, тұлғаны оқыту керек деп саналады:

  • әзіл сезімі;
  • сезімдік;
  • мәнерлі сөйлеу;
  • шығармашылық басталуы;
  • ұйымдастырушылық дағдылар;
  • Пәннің;
  • табандылық;
  • мақсаткерлік.

кәсіби критерийлерге ұштастыра отырып, қазіргі заманғы мұғалім портреті, тиісті ГЭФ талаптарына алынды.

Тесттер: мәні мен маңызы

әрбір сыныпта кеңінен қолданылады білімді бақылаудың ең маңызды нысандарын, бірі - биология тест. Және бұл түсінікті. Біріншіден, мұндай тексеру сабақ барысында уақытты үнемдейді. биология жоспар бойынша іс жүзінде әрбір сабақ жұмыстың осы нысанын қамтиды. Екіншіден, бұл материал жабылған мәселелердің үлкен көлемін жабуға мүмкіндік береді. Үшіншіден, ол жинақтаушы қуаты бағалау арттыруға мүмкіндік береді. Бірақ ең маңызды іс болып табылады.

GIA емтихан Shape және емтихан тест түрінде оның бөлігін қамтиды. Сондықтан, ол тексеру осы түрінде алдын ала студенттерді дайындау маңызды болып табылады. бітіруші сыныпқа жасау үшін осындай жұмыстар жазу әдісі қазірдің өзінде жетік меңгерген, және ол қалыпты болып саналады.

биология, сондай-ақ кез келген басқа мәселе бойынша тесттер, мұғалім өз бетінше табылады немесе оқу-әдістемелік құралдар дайын нысандарын пайдаланады. Кез келген жағдайда, ол емтихан жұмыстарының кездеседі сол мәселелерді қамтиды жөн. сынақтар өте нысаны қорытынды аттестаттау туралы Клерк сол сияқты жақын болуы тиіс.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 kk.delachieve.com. Theme powered by WordPress.